• Statystyki

    • Odwiedziło nas: 714871
    • Do końca roku: 23 dni
    • Do wakacji: 196 dni
  • Kartka z kalendarza

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Aktualności

Aktualności

 

          Witamy w Szkole Podstawowej nr 10 w Katowicach 

                              w szkole przyjaznej dziecku,

                   w której nie tylko uczymy tolerancji, szacunku

                                ale też poznajemy świat.     

 

Harmonogram zebrań w dniu 7 grudnia

 

Ia – 37

IVb – 46

Ib – 38

Va – 27

IIa – 42

(zebranie w środę)

VIa – 30

IIb – 43

VIb – 44

IIIa – 41

VIIa – 12

IIIb – 47

VIIIa – 19

IVa – 31

VIIIb – 15

 

Obchody Miejskiego Programu Profilaktyki Rówieśniczej

29 listopada reprezentanci Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w obchodach dotyczących Miejskiego Programu Profilaktyki Rówieśniczej.
Ważnym elementem tego dnia była debata dotycząca zdrowia psychicznego.

Bal Piżamowo - Andrzejkowy

W dniu 30 listopada odbył się Bal Piżamowo -Andrzejkowy. Najpierw, w godzinach 16.00- 17.30 bawili się uczniowie klas młodszych, a w godzinach 17.45 – 19.15 uczniowie klas 4-8. Sala gimnastyczna została pięknie andrzejkowo wystrojona, wszędzie widzieliśmy balony, serpentyny. 

Nowe zasady parkowania w Katowicach

Szanowni Państwo,

Przypominamy, że od 1 grudnia br. zaczną obowiązywać nowe zasady parkowania w Katowicach. Polegają one m.in. na rozszerzeniu strefy płatnego parkowania, wyodrębnieniu Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania i wprowadzeniu korzystnych dla mieszkańców abonamentów....

Udział w akcji charytatywnej

Jednorożce, tygrysy, misie, świąteczne choinki... to tylko niektóre z piżam, które królowały dziś w naszej szkole. Wszystko to po to, aby połączyć się myślami z rówieśnikami przebywającymi w szpitalach.
Bo piżama to standardowe ubranie chorych dzieci.
Cała szkolna...

Wizyta w Galerii Sztuki Współczesnej

We wtorek 28 listopada klasa 1b udała się do Galerii Sztuki Współczesnej BWA na wystawę "O ulotności słów" Michał Smandek, Yannick Vey .
Wystawa ta jest wynikiem obserwacji każdej drobnej zależności między pszczołą a rojem, rodziną pszczelą a warunkami otoczenia.
Uczniowie...

Zawody matematyczno-fizyczne

W piątek, 24.11. ośmioro uczniów klasy 7a brało udział w międzynarodowych zawodach matematyczno-fizycznych „Nabój Junior”. W zawodach wzięły udział dwie drużyny czteroosobowe, które zmagały się z zadaniami wymagającymi innowacyjnego i logicznego myślenia. Uczniowie otrzymali...

XIII World Multiplication Table Day

W od 13 do 17 listopada uczennice i uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) już po raz 13.

 

 

 

 

Dzień Praw Dziecka

Dnia 20 listopada 2023 zrobiło się w naszej szkole niebiesko. To za sprawą obchodów Światowego Dnia Dziecka. Uczennice i uczniowie ubrani byli tego dnia na niebiesko i przygotowali niebieskie balony oraz wiatraczki symbolizujące prawa dzieci. Na tablicy informacyjnej RPD przedstawione...

NA GÓRĘ