Samorząd Uczniowski

W naszej szkole samorządność uczniowska  ma wieloletnią tradycję. Działalność SU opiera się głównie na tworzonym co roku Planie Pracy Samorządu Uczniowskiego, który jest opracowany przez opiekunów oraz zatwierdzony podczas zebrania zarządu SU. Działalność Samorządu ma duże znaczenie dla rozwoju społecznego naszych uczniów. Dzięki pracy na rzecz społeczności szkolnej uczą się oni efektywnego współdziałania, myślenia w kategoriach wspólnego dobra, realnego planowania działań i odpowiedzialności za wspólne decyzje.

Samorząd  Uczniowski w roku szkolnym 2023/2024

We wrześniu zostały przeprowadzone wybory przedstawicieli uczniów do SU i wybory opiekunów. Oto wyniki:

Skład samorządu:         Anastasiia Danik

Jagoda Witkowska

Julia Partyka

Opiekunowie :     mgr   Patrycja    Luty

mgr   Ewa Czarniecka

Kalendarz na I - półrocze

Akcje Samorządu Uczniowskiego

Nasi uczniowie wzięli udział w projekcie "Razem na święta" i przygotowali kartki świąteczne bożonarodzeniowe dla swoich sąsiadów. Tym gestem chcieli umilić tegoroczne święta ludziom starszym i samotnym. https://drive.google.com/drive/folders/1-ZKMib7yINGlK-1zNEpErGm0gAU5T2_u?usp=sharing

List od Świętego Mikołaja

KONKURSY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

WYNIKI KONKURSU - Wiersz o św. Mikołaju

25 listopada swoje święto obchodziła najmilsza zabawka i najlepszy przyjaciel dzieci - PLUSZOWY MIŚ.
Poznajcie pluszowych przyjaciół uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Katowicach!

PREZENTACJA

#Szkoła do hymnu to akcja MEN, w której po raz drugi nasza szkoła bierze udział. Zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców do odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" wtorek, 10 listopada o godz. 11.11.

ŚPIEWANIE HYMNU PRZEZ UCZNIÓW

W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii oraz nauki zdalnej uczniowie odśpiewali hymn przez połączenie się za pomocą komunikatorów on-line.

Najlepsze życzenia od wszystkich uczniów.

KLIK :)

Kim jest nauczyciel - ciekawe wypowiedzi uczniów :)

KLIK :)

Zobaczcie jak w naszej szkole świętowaliśmy Światowy Dzień Uśmiechu :)

KLIK :)

W tym roku dzień chłopaka w naszej szkole obchodziliśmy jako dzień krawata.

Chłopcy, którzy dzisiaj mieli ubrany krawat albo muszkę mogli skorzystać z przywileju nie pytania na lekcjach. ;)

Autor: Ewa Czarniecka, Patrycja Luty