Klub Tropicieli Przygód

Klub Tropicieli Przygód na początku grudnia wybrał się na wycieczkę do Kreatywnego Centrum Zabawy 1000 Klocków. Dzieci brały udział w warsztatach edukacyjnych z budowania klockami LEGO Technic, specjalistycznymi klockami, które są przeznaczone do tworzenia zaawansowanych mechanizmów i konstrukcji. Wielu inżynierów zaczynało swoją karierę od klocków LEGO Technic, więc może wśród naszych dzieci są przyszli inżynierowie?

W październiku Klub Tropicieli Przygód odwiedził Królestwo Żelaza - Muzeum Hutnictwa w Chorzowie.

Co dzieje się we wnętrzu wulkanu? Ile kolorów ma stal? Czy żelazo może mieszkać w kosmosie? Jakie supermoce posiadają hutnicy i hutniczki? Czy maszyny hutnicze mówią własnym językiem? Co płynie we krwi prawdziwego stalownika? Ile słoni zmieści się we wnętrzu wielkiego pieca? Do czego potrzebna jest nam dziś stal? Jaka jest jej przyszłość i dlaczego mieni się w zieleni?

Odpowiedzi na te i inne pytania dzieci znalazły na specjalnie zaprojektowanej ścieżce warsztatowo-edukacyjnej, która wprowadziła uczestników wycieczki w tajniki „Królestwa Żelaza”.

W sobotę 25 września Klub Tropicieli Przygód wybrał się do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie na obchody „Święta Kartofla”. Dzieci mogły spróbować sił w kiszeniu kapusty  - szatkowaniu za pomocą różnych przyrządów i jej ugniataniu bosymi stopami. Za pomocą kopaczek, wykopywały ziemniaki z pola. Podziwiały występy muzyczno-taneczne poświęcone śląskim pieśniom ludowym, zwiedzały skansen, degustowały pieczone kartofle i oglądały wiejskie zwierzęta.

Więcej zdjęć w galerii.

Szkolny Klub Tropicieli Przygód zaprasza na wycieczkę do skansenu na „Dzień Kartofla”.

Wycieczka odbędzie się w sobotę 25 września 2021 w godzinach 11.300- 16.30.

Będzie można m.in. spróbować swoich sił w szatkowaniu i ugniataniu kapusty lub wykopywaniu ziemniaków z pola za pomocą kopaczki. Będzie można usłyszeć, jakie zajęcia dawniej zajmowały gospodynie podczas jesiennych wieczorów oraz skosztować ziemniaków z ogniska

Zapisy u pani Agaty Hałasy i Barbary Heppa-Chudy

Godzina i miejsce zbiórki: 11.30, przed szkołą

Koszt: 10 zł + karta ŚKUP lub 2 bilety tramwajowe

ZAPRASZAMY!

Uwaga: W przypadku złych warunków atmosferycznych wycieczka może zostać odwołana.

Weekend ze szkolnymi kolegami i koleżankami?

Czemu nie?

Po ciężkim tygodniu nauki w szkole wszystkim dzieciom przyda się odrobina odpoczynku i łyk świeżego powietrza.

Żeby go zaczerpnąć, trzeba zapisać się do Klubu Tropicieli Przygód, który od września tego roku działa w naszej szkole.

W ramach klubu pani Agata Hałasa i pani Barbara Heppa-Chudy organizują wycieczki po najbliższej okolicy. Województwo Śląskie obfituje w piękne i ciekawe miejsca. Wspólne spędzenie weekendu gwarantuje doskonałą zabawę i niezapomniane wrażenia!

Weekendy dzieci mogą spędzać na sposobów wiele.

Mamy parę pomysłów na sobotę lub niedzielę.

W Klubie Tropicieli Przygód z nami świat odkryjesz,

ciekawie spędzisz czas i z kolegami się zżyjesz.

Wycieczka do Pracowni Kreatywnej H2O w Siemianowicach Śląskich

Dzieci miały doskonałą okazję, by bawić się i eksperymentować:
wodą, parą wodną, powietrzem sprężonym, prądem elektrycznym i światłem.
To była fantastyczna przygoda z fizyką.

Jesień na wsi - wycieczka do skansenu.

Dzieci próbowały swoich sił w szatkowaniu i ugniataniu kapusty oraz brały udział w wykopkach.

Zamek Chudów _ Historia Czekolady

W programie:

Zwiedzanie jednego z piękniej położonych nizinnych zamków na Górnym Śląsku - zamku w Chudowie (zrekonstruowanego wnętrza, ale także prezentowanej wystawy w Muzeum Archeologicznym).

Gry i zabawy z czekoladą w roli głównej w ramach imprezy „Historia czekolady”.

Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Kochłowicach.

„Dzień kartofla, czyli jesień na wsi"

W programie:

Udział w imprezie prezentującej jesienne prace polowe i gospodarskie: wykopki, deptanie i kiszenie kapusty, łuskanie grochu.

Występy folklorystyczne, gry i zabawy.

Palmiarnia w Gliwicach – Czy na palmach rosną banany?

W programie:

Zwiedzanie pawilonów z roślinami tropikalnymi, subtropikalnymi i sukulentami oraz pawilonów akwarystycznych, w których prezentowane są cztery środowiska słodkowodne.

Spacer po Parku Chopina założonym w XIX w.

Świąteczny jarmark na Nikiszu

„U nos w doma na Nikiszu. We wnętrzu nikiszowieckiego mieszkania” – zwiedzanie muzeum.

Spacer po Nikiszowcu.

Podziwianie rękodzieła na świątecznym jarmarku.

Dla chętnych smakowanie śląskich maszketów i potraw wigilijnych.

Karuzela wiedeńska.

Śląski Ogród Zoologiczny – Czy stary niedźwiedź mocno śpi?

W programie:

Zwiedzanie pawilonów i wybiegów ze zwierzętami.

Spacer Kotliną Dinozaurów.

Zabawa na placu zabaw.