Klub Tropicieli Przygód

W sobotę 25 września Klub Tropicieli Przygód wybrał się do Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie na obchody „Święta Kartofla”. Dzieci mogły spróbować sił w kiszeniu kapusty  - szatkowaniu za pomocą różnych przyrządów i jej ugniataniu bosymi stopami. Za pomocą kopaczek, wykopywały ziemniaki z pola. Podziwiały występy muzyczno-taneczne poświęcone śląskim pieśniom ludowym, zwiedzały skansen, degustowały pieczone kartofle i oglądały wiejskie zwierzęta.

Więcej zdjęć w galerii.

Szkolny Klub Tropicieli Przygód zaprasza na wycieczkę do skansenu na „Dzień Kartofla”.

Wycieczka odbędzie się w sobotę 25 września 2021 w godzinach 11.300- 16.30.

Będzie można m.in. spróbować swoich sił w szatkowaniu i ugniataniu kapusty lub wykopywaniu ziemniaków z pola za pomocą kopaczki. Będzie można usłyszeć, jakie zajęcia dawniej zajmowały gospodynie podczas jesiennych wieczorów oraz skosztować ziemniaków z ogniska

Zapisy u pani Agaty Hałasy i Barbary Heppa-Chudy

Godzina i miejsce zbiórki: 11.30, przed szkołą

Koszt: 10 zł + karta ŚKUP lub 2 bilety tramwajowe

ZAPRASZAMY!

Uwaga: W przypadku złych warunków atmosferycznych wycieczka może zostać odwołana.

Weekend ze szkolnymi kolegami i koleżankami?

Czemu nie?

Po ciężkim tygodniu nauki w szkole wszystkim dzieciom przyda się odrobina odpoczynku i łyk świeżego powietrza.

Żeby go zaczerpnąć, trzeba zapisać się do Klubu Tropicieli Przygód, który od września tego roku działa w naszej szkole.

W ramach klubu pani Agata Hałasa i pani Barbara Heppa-Chudy organizują wycieczki po najbliższej okolicy. Województwo Śląskie obfituje w piękne i ciekawe miejsca. Wspólne spędzenie weekendu gwarantuje doskonałą zabawę i niezapomniane wrażenia!

Weekendy dzieci mogą spędzać na sposobów wiele.

Mamy parę pomysłów na sobotę lub niedzielę.

W Klubie Tropicieli Przygód z nami świat odkryjesz,

ciekawie spędzisz czas i z kolegami się zżyjesz.

Wycieczka do Pracowni Kreatywnej H2O w Siemianowicach Śląskich

Dzieci miały doskonałą okazję, by bawić się i eksperymentować:
wodą, parą wodną, powietrzem sprężonym, prądem elektrycznym i światłem.
To była fantastyczna przygoda z fizyką.

Jesień na wsi - wycieczka do skansenu.

Dzieci próbowały swoich sił w szatkowaniu i ugniataniu kapusty oraz brały udział w wykopkach.

Zamek Chudów _ Historia Czekolady

W programie:

Zwiedzanie jednego z piękniej położonych nizinnych zamków na Górnym Śląsku - zamku w Chudowie (zrekonstruowanego wnętrza, ale także prezentowanej wystawy w Muzeum Archeologicznym).

Gry i zabawy z czekoladą w roli głównej w ramach imprezy „Historia czekolady”.

Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Kochłowicach.

„Dzień kartofla, czyli jesień na wsi"

W programie:

Udział w imprezie prezentującej jesienne prace polowe i gospodarskie: wykopki, deptanie i kiszenie kapusty, łuskanie grochu.

Występy folklorystyczne, gry i zabawy.

Palmiarnia w Gliwicach – Czy na palmach rosną banany?

W programie:

Zwiedzanie pawilonów z roślinami tropikalnymi, subtropikalnymi i sukulentami oraz pawilonów akwarystycznych, w których prezentowane są cztery środowiska słodkowodne.

Spacer po Parku Chopina założonym w XIX w.

Świąteczny jarmark na Nikiszu

„U nos w doma na Nikiszu. We wnętrzu nikiszowieckiego mieszkania” – zwiedzanie muzeum.

Spacer po Nikiszowcu.

Podziwianie rękodzieła na świątecznym jarmarku.

Dla chętnych smakowanie śląskich maszketów i potraw wigilijnych.

Karuzela wiedeńska.

Śląski Ogród Zoologiczny – Czy stary niedźwiedź mocno śpi?

W programie:

Zwiedzanie pawilonów i wybiegów ze zwierzętami.

Spacer Kotliną Dinozaurów.

Zabawa na placu zabaw.