• Statystyki

    • Odwiedziło nas: 714873
    • Do końca roku: 23 dni
    • Do wakacji: 196 dni
  • Kartka z kalendarza

Szkolne koło wolontariatu

Przy okazji uroczystości Wszystkich Świętych nasi wspaniali uczniowie z klasy 7a byli obecni jako wolontariusze podczas kwesty Archidiecezjalnego Domu Hospicyjnego św. Jana Pawła II w Katowicach na cmentarzu przy ulicy Francuskiej.

Jesteśmy bardzo dumni z całej dziesięcioosobowej grupy .

   

 

 

 

 

 

 

7 ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH

Po raz kolejny włączamy się jako szkoła w tą akcję.

Dary zbieramy do 25 października.

Prosimy przynosić je do pani Joanny Gąbki-Siedlaczek, koordynatora Szkolnego Koła Wolontariatu,

lub zostawiać na portierni ( w podpisanej torbie).

 

 

JAK ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM ROKU?

W tym roku szkolnym każdy uczeń ma możliwość ubiegania się o statuetkę WOLONTARIUSZA ROKU.

Jak to osiągnąć?

Wystarczy pomagać innym, być wrażliwym na potrzeby drugiego człowieka i brać udział w akcjach charytatywnych ogłaszanych przez szkołę.

Pod koniec roku szkolnego wyróżnimy ucznia najbardziej zaangażowanego w wolontariat, nagradzając go statuetką Wolontariusza Roku.

Docenimy jego pracę i trud, który w nią wkładał. Będzie się liczyła częstotliwość i systematyczność (ilość akcji i inicjatyw, w których wolontariusz weźmie udział, jego skuteczność i zaangażowanie).

 

W tym roku zbieramy następujące artykuły :

UBRANIA – nowa bielizna, skarpety, rękawiczki, czapki, szaliki, odzież termiczna, ręczniki kąpielowe,

KOSMETYKI – żele pod prysznic, szampony, maszynki i pianki do golenia, podpaski, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, gąbki do mycia,

INNE ARTYKUŁY – torby i plecaki, kosmetyczki, śpiwory, sprawne tel. z ładowarką, karty sim, kubki termiczne, znaczki pocztowe,

ŚRODKI CZYSTOŚCI – uniwersalne płyny do mycia, domestosy, gąbki kuchenne i szmatki, ręczniki papierowe, papier toaletowy, odświeżacze powietrza,

JEDZENIE – gorące kubki, konserwy mięsne i rybne, ryż, makaron, olej, przecier pomidorowy, przyprawy, kostki rosołowe, kawa, herbata, cukier, czekolada, musy owocowe, itp.

OPATRUNKI – plastry, gaziki, bandaże, rękawiczki jednorazowe, chusteczki higieniczne.

 

 

Szkoła Szkole — pomoc Syrii

Nasza szkoła wzięła udział w wyjątkowym programie „Szkoła Szkole”, objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.
Celem programu jest zebranie funduszy w polskich szkołach na odbudowę i remont szkół w Syrii, które ucierpiały w wyniku konfliktu zbrojnego.

Środki zebrane w ramach akcji przekazane zostaną na odbudowę budynków szkolnych, wyposażenie sal lekcyjnych, szkolenia dla nauczycieli i zajęcia dla uczniów.

27 marca i 28 marca Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd uczniowski zorganizował kiermasz muffinek i świeżo wyciśniętych soków owocowych.
Rodzice i uczniowie bardzo zaangażowali się w akcję, piekąc pyszne babeczki, a cały dochód ze sprzedaży został przekazany na cel charytatywny. Udało się zebrać kwotę: 1544 zł 40 gr.

Włączenie się w akcję nie tylko uwrażliwiło uczniów naszej szkoły na wojny i kryzysy humanitarne na świecie, ale również umożliwiło kształtowanie postawy odpowiedzialności społecznej. Warto pomagać!

 

  

 

Akcja "Kartka zamiast kwiatka"

Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Kobiety w Turcji także obchodzą to święto. Trzęsienie ziemi wywróciło ich życie do góry nogami. Martwią się tym, gdzie będą mieszkać, co dadzą jeść dzieciom. Straciły bliskich, a pod gruzami są dosłownie resztki dobytku ich życia.

Fundacja Wolne miejsce ogłosiliła zbiórkę laurek dla wszystkich pań i dziewczynek, które tego dnia będą w punkcie pomocy humanitarnej w tureckmi mieście Elbistan!
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Kartka zamiast kwiatka” i w ciągu jednego dnia dzieci własnoręcznie przygotowały 100 laurek, które przekazaliśmy do sklepu socjalnego Spichlerz w Katowicach. Stamtąd dziś kartki wyleciały w stronę Turcji!

 

 

 

 

Podsumowanie zbiórki darów dla kotów.

24 lutego zakończyła się w naszej szkole zbiórka darów dla kotów z Fundacji Kocia Brygada ze Świętochłowic. Bardzo dziękujemy wszystkim, za tak liczny odzew.W poniedziałek wszystko dotarło do fundacji,a kotki zostały wygłaskane i wymiziane. Oczywiście odwdzięczyły się cudownym mrrrruczeniem.

 

 

 

Witam serdecznie,
jako szkoła "wkręcamy" się w kolejną akcję charytatywna, której celem jest zbiór nakrętek plastikowych (po wodach, kawach, płynach itd). Pomaganie jeszcze nigdy nie było tak proste Akcja ,, Nakrętki zbieramy - Oskarowi pomagamy".
Taka inicjatywa ma wiele zalet :
- nic nie kosztuje, ratuje środowisko i co najważniejsze, pomaga potrzebującym!
- wspólnymi siłami możemy zebrać mnóstwo nakrętek, z których dochód zostanie przeznaczony na turnus rehabilitacyjny dla Oskara.

Nakretki prosimy przynosić w reklamówkach i przekazywać je pani B. Heppa-Chudy lub P.Luty. Wszystkie osoby, które przekażą minimum jedna jednorazowa reklamówkę zostaną wpisane na listę szkolnych wolontariuszy.

Pozdrawiamy i zachęcamy do udziału
B. Heppa-Chudy, P.Luty

 

 
 
Dzień dobry.
 
W tym roku Nasza szkoła ponownie bierze udział w Międzyszkolnym konkursie Pho3nis Active School, który polega na zebraniu największej liczby kroków przez wszystkich uczniów szkoły. (Proszę o przekazanie informacji uczniom - chociaż my na wfie już mówiłyśmy)
Oprócz tego w ramach konkursu możemy pomagać - Nasza aktywność, tj. co najmniej 1000 kroków wykonanych w trakcie trwania konkursu (24.01 – 06.02) zostanie przeliczona na 5 zł od Fundacji Pho3nix na rzecz WOŚP. W tym roku jest o tyle fajnie, że my nauczyciele też możemy się dołączyć do akcji z WOŚP. 
 
Wystarczy się tylko: 

1. Pobrać darmową aplikację Pho3nix Kids
2. Zalogować/ zarejstrować się i wybrać naszą szkołę.
 - rejestrując swoje konto w aplikacji, dodaj do imienia lub nazwiska „Nauczyciel”.
- liczba kroków wykonana przez Ciebie nie będzie natomiast liczona do wyniku w rankingu szkolnym, w konkursie międzyszkolnym i walce o nagrody. Rywalizacja skierowana jest wyłącznie do uczniów szkół podstawowych.
3. Zacząć działać.
 
Zapraszam do wspólnej zabawy :) 
WARTO POMAGAĆ !! :)
 
Pozdrawiam serdecznie 
Patrycja Luty
 
 

Zapraszam do włączenia się w akcję misyjną "Uczniowie-Uczniom". Zbieramy przybory szkolne dla dzieci w Togo.

Od jutra (od 16 listopada) przy głównym wejściu będzie karton, gdzie można zostawić artykuły szkolne (zeszyty, ołówki, kredki, mazaki, kolorowe papiery... i inne).

Więcej informacji na stronie: https://www.pomocmisjom.werbisci.pl/?p=8028.

Zbiórka trwa do końca listopada.

Bardzo dziękuję za udział w akcji.
Magdalena Stelmach

 

Pamiętacie o naszej akcji "Prezent pod choinkę?

Zobaczcie zdjęcia z rumuńskich wiosek - to właśnie między innymi tam dotarły przygotowane przez Was prezenty. Więcej zdjęć na fb.

  

  

 

Serdecznie zachęcamy do włączenia się do akcji charytatywnej „Zrób prezent pod choinkę”.

Przygotowane paczki trafią do dzieci zagrożone ubóstwem w Rumunii, Ukrainie i Białorusi.
Prezent musi się zmieścić w pudełku pudełko po butach o wymiarach około 30/20/10 i powinien zawierać tylko nowe rzeczy oraz oryginalnie zapakowane słodycze z datą ważności późniejszą niż 1 czerwca 2021 roku. Na pudełko należy nakleić etykietkę z informacją, dla kogo jest przeznaczone (do wyboru dzieci w wieku: 2–5, 6–8, 9–11, 12–15 lat). Pudełko związujemy gumką, tasiemką lub sznurkiem – nie można go zaklejać. Dodatkowo wpłacamy 10 zł, które zostanie przeznaczone na koszty organizacji akcji i transport.

Upominkiem mogą być: artykuły higieniczne (np. pasta do zębów, szczoteczka do zębów, szampon, dezodorant); artykuły szkolne (kredki, długopisy, ołówki i gumki, książeczki z obrazkami dla najmłodszych); zabawki (maskotki, klocki, puzzle, ozdoby do włosów, układanki); odzież (czapki, szaliki, koszulki, skarpety, rękawiczki); słodycze (czekolady, ciastka, batoniki itp. w fabrycznie zamkniętych opakowaniach, z wyraźnie oznaczonym terminem ważności).
Termin dostarczania paczek do szkoły – do 10 listopada.
Paczki wraz z wpłatą 10 zł proszę dostarczać bezpośrednio do mnie lub na portierni.

O szczegółach przeczytają Państwo na stronie - https://cme.org.pl/prezent/
Tam też znajduje się filmik z instrukcją, jak krok po kroku zapakować prezent.

Gorąco zapraszamy do udziału w akcji!
Barbara Heppa-Chudy

 

Dzień w Piżamach - to część ogólnopolskiego wydarzenia, który organizuje Fundacja "Gdy Liczy się Czas". Akcja powiązana jest z Ogólnopolskim Charytatywnym Dniem w Piżamach - Obudź w sobie Anioła. Uczniowie oraz nauczyciele świetnie się spisali i przyłączyli się do akcji świetnie się przy tym bawiąc podczas pokazów piżamowych został ogłoszony konkurs na najlepszą piżamę, wyniki już wkrótce.

Zdjęcia możecie obejrzeć w galerii.

 

Szanowni Państwo!
Serdecznie zapraszam do udziału dzieci w kolejnej akcji związanej z pomaganiem, wolontariatem, ale i dobrą zabawą.

Od czwartku - 21.10.2021 roku do środy 27.10.2021 roku ruszamy ze zbiórką nowych rzeczy, które mogą umilić czas dzieciom przebywającym na oddziałach onkologicznych w Szpitalu Wojewódzkim w Lublinie. Mogą to być maskotki, podusie, klocki, gry, puzzle, kolorowanki itp. Dary wraz z karteczką z imieniem i nazwiskiem ucznia proszę składać na portierni.

Akcja powiązana jest z Ogólnopolskim Charytatywnym Dniem w Piżamach - Obudź w sobie Anioła.

Dzień w Piżamach - to część ogólnopolskiego wydarzenia, który organizuje Fundacja "Gdy Liczy się Czas".
Dlatego w naszej szkole w piątek 22.10.2021 zorganizowany będzie dzień piżamowy. 

Uczniowie mogą mieć na sobie dowolny element piżamy.

Przebranie w tym dniu zwalnia z pytania. 

 

Uwaga uczniowie!

Od tego roku uczniowie mają możliwość ubiegania się o statuetkę "Wolontariusza Roku". Jak to osiągnąć?
Wystarczy pomagać innym, brać udział w akcjach ogłaszanych przez szkołę w ramach działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Od poniedziałku 11.10.2021 roku do środy 20.10.2021 roku ruszamy z pierwszą akcją.
W związku z obchodami V Światowego Dnia Ubogich zachęcamy do aktywnego włączenia się w zbiórkę potrzebnych rzeczy.

Można zaangażować się w dwojaki sposób:
1. przygotowując spakowane pakiety męskie i damskie, które mają zawierać:
- skarpety, czapka, rękawiczki, szalik,
- jednorazowa maszynka do golenia,
- chusteczki nawilżone i higieniczna,
- krem ochronny i żel do mycia,
- czekolada,
- ręcznik,
- szczoteczka i pasta do zębów,
- 5x herbata, cukier i kawa w saszetkach.
2. przynosząc, dowolne rzeczy z poniżej wymienionych:
- żele pod prysznic, szampony,
- gąbki kąpielowe i do mycia naczyń,
- płyny do dezynfekcji, maseczki,
- koszulki, bieliznę, buty,
- kurtki, bluzy, dresy, śpiwory,
- torby, plecaki, kosmetyczki,
- ręczniki papierowe, kąpielowe,
- plastry, gaziki, bandaże, chusteczki higieniczne,
- papiery toaletowe, odświeżacze powietrza, szmatki,
- gorące kubki, puszki śledzi, pasztety, szynki,
- czekolada, kawa, herbata, cukier,
- uniwersalne płyny do mycia, domestos.

Bardzo proszę przynosić rzeczy w reklamówkach lub kartonach, do których Państwo dołączą kartkę z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz oznaczeniem klasy.
W przypadku przygotowania pakietu (opcja 1) proszę o zapisanie tego na dołączonej kartce.
Przyniesione rzeczy zbieramy od poniedziałku 11.10.2021 roku do środy 20.10.2021 w głównym holu szkoły. Proszę o ich przekazywanie osobie przebywającej na portierni.

Z góry dziękujemy.
Z poważaniem
Kinga Wójcik

Starsi czytają młodszym

 

Szkolne Koło Wolontariatu i Samorząd Uczniowski w ramach akcji „Mądra Szkoła Czyta Dzieciom” zapraszają młodszych kolegów i koleżanki do posłuchania czterech bajek.

Vanessa, Rebecca, Julia i Ola czytają opowieści oparte na motywach tradycyjnych baśni autorstwa Anny Willman. 

Bohaterami  bajek są dzieci takie jak Wy!

 

 

 

  

"Kot w butach" 

 

 "Magiczna lampa Aladyna"

"Królowa Śniegu, czyli lodowy zamek"

"Kopciuszek, czyli czary starszej siostry"

 

Fundacja Phonix.Phon3nix Active School

Nasza szkoła bierze udział w największym w Polsce sportowym konkursie dla szkół, organizowanym przez Fundacje Phoenix. Pho3nix Active School. To akcja sportowa, która ma na celu poruszyć dzieci z całej Polski oraz zaangażować je w inspirujące inicjatywy sportowe. 

Active School Prezentacja

Nauka zdalna się przedłuża, ale my się nie poddajemy i nie próżnujemy. Wiemy jak ważny jest ruch dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, dlatego taki projekt jest świetnym rozwiązaniem na dzisiejsze czasy.

https://pho3nix-kids.com/pho3nix-active-school/

Pierwszym zadaniem w tym projekcie było zaangażowanie się w zbiórkę pieniędzy dla WOŚP, która zagrzała naszych wspaniałych uczniów sportowców do walki:) 


Druga inicjatywa towarzysząca rozpoczyna się 15 lutego. Zadaniem w tej  części jest stworzenie lub zatańczenie gotowego układu tanecznego.

 UKŁAD TANECZNY

Patrycja Luty

 

 

Akcja "Razem na święta"

Nasi uczniowie 

wzięli udział w projekcie "Razem na święta" i przygotowali kartki świąteczne bożonarodzeniowe dla swoich sąsiadów. Tym gestem chcieli umilić tegoroczne święta ludziom starszym i samotnym. Sami zobaczcie jak solidnie podeszli do zadania. 

KARTKI ŚWIĄTECZNE

 

 

 PODSUMOWANIE AKCJI 

 „Razem na święta” to akcja zaproponowana prze MEN. Inicjatywa miała na celu niesienie pomocy innym oraz budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Uczniowie naszej szkoły przygotowali kartki świąteczne z życzeniami, które trafiły do skrzynek pocztowych ich sąsiadów.  Pomysł w naszej szkole był realizowany w dn. 17-23.12.2020 na zaproszenie Szkolnego Koła Wolontariatu. W akcję zaangażowało się blisko 30 uczniów z klas: 2, 3, 4, 5, 6, 7a, 8. Tak duże zainteresowanie świadczy o wrażliwości i empatii naszych podopiecznych.

Barbara Heppa Chudy  Magdalena Stelmach

 

 

 Akcja "Prezent pod choinkę 2020"

 

Idea wysyłania paczek świątecznych jest znana na całym świecie, jest źródłem nadziei i radości dla wielu potrzebujących. W naszej szkole znalazła się grupa uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy odpowiedzili na zaproszenie i wzięli udział w akcji "Podaruj MIŁOŚĆ" przygotowując świąteczne paczki dla dzieci z Ukrainy, Białorusi i Rumunii. Przygotowane przez Państwa paczki w najbliższym czasie zostaną przekazane organizatorom i dostarczone ubogim z sąsiednich państw. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

 

 

 

 

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Serdecznie zachęcamy Was do włączenia się w akcję charytatywną „Zrób prezent pod choinkę”.
Przygotowane paczki trafią do dzieci zagrożonych ubóstwem w Rumunii, Ukrainie i na Białorusi.
Jak przygotować prezent?

-> FILM <-

Link: https://www.youtube.com/watch?v=HQpUWBeNz1E&feature=emb_logo

  

WAŻNE INFORMACJE – krok po kroku

1. Prezent musi się zmieścić w pudełku o wymiarach około 30/20/10 i powinien zawierać tylko nowe rzeczy oraz oryginalnie zapakowane słodycze z datą ważności późniejszą niż 1 czerwca 2021 roku.

2. Na pudełko należy nakleić etykietkę z informacją, dla kogo jest przeznaczone (do wyboru dzieci w wieku: 2–5, 6–8, 9–11, 12–15 lat). Pudełko związujemy gumką, tasiemką lub sznurkiem – nie można go zaklejać. Dodatkowo wpłacamy 10 zł, które zostanie przeznaczone na koszty organizacji akcji i transport.

3. Upominkiem mogą być: artykuły higieniczne (np. pasta do zębów, szczoteczka do zębów, szampon, dezodorant); artykuły szkolne (kredki, długopisy, ołówki i gumki, książeczki z obrazkami dla najmłodszych); zabawki (maskotki, klocki, puzzle, ozdoby do włosów, układanki); odzież (czapki, szaliki, koszulki, skarpety, rękawiczki); słodycze (czekolady, ciastka, batoniki itp. w fabrycznie zamkniętych opakowaniach, z wyraźnie oznaczonym terminem ważności).

4. Termin dostarczania paczek do szkoły – do końca października.

5. Paczki wraz z wpłatą 10 zł są przyjmowane przez panie: Magdalenę Stelmach, Patrycję Luty i Barbarę Heppa-Chudy.

 

PODSUMOWANIE AKCJI

Akcja organizowana była przez Centrum Misji i Ewangelizacji polegała na przygotowaniu prezentów dla dzieci zagrożonych ubóstwem w Białorusi, Ukrainie i Rumunii. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowywali upominki dla swoich kolegów zza wschodniej granicy – prezent miał zmieścić się w pudełku po butach, a następnie zostać ładnie, w specjalny sposób opakowany i podpisany. Inicjatywa ta była w naszej szkole realizowana w dniach 12.10.2020 (zapoczątkowana akcją informacyjną i edukacyjną) – 16.11.2020 (zebranie i przekazanie paczek). W akcję zaangażowało się 14 osób z klas 1, 4 i 7b.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

 

 

5 marca 2020r wolontariuszki z klasy VIIIa i wolontariusze z klasy VIa odwiedzili Archidiecezjalny Dom Hospicyjny bł. Jana Pawła II w Katowicach. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali ozdoby świąteczne, które będzie można nabyć na kiermaszu przy kościele św. Piotra i Pawła w niedzielę 29 marca.

Autor: Barbara Heppa Chudy
NA GÓRĘ