Mam wpływ na swoje życie

MAM WPŁYW NA SWOJE ŻYCIE

– spotkania z doradztwem zawodowym w roku szkolnym 2021/2022 – część 1

Dziś polecam trzy ciekawe padlety, dzięki którym poznacie lepiej wybrane branże :

Praca w branży data science #ZawodowyStream (padlet.com)

Praca w branży leśnej #ZawodowyStream (padlet.com)

Praca w marketingu #ZawodowyStream (padlet.com)

MAM WPŁYW NA SWOJE ŻYCIE – spotkania z doradztwem zawodowym

Praca marzeń –czy istnieje?

Czy ktoś tam był? Czy ktoś ją widział? Czy warto wyruszyć w podróż niczym Frodo, aby zawalczyć o lepsze jutro? Czy lepiej sobie darować, bo to tylko legenda, mająca z rzeczywistością tyle wspólnego, co Muminki, Elfy, Krasnoludki i Pinokio?

www.corobicwzyciu.pl/14-czy-praca-marzen-istnieje/

Syrenka, sekser, tanatopraktor...

Oto przed Wami najdziwniejsze zawody świata! Porządna dawka humoru idealnie do posłuchania wramach relaksu.

www.corobicwzyciu.pl/15-najdziwniejsze-zawody-swiata/

MAM WPŁYW NA SWOJE ŻYCIE - spotkanie z doradztwem zawodowym cz.2

Dziś polecam trzy ciekawe padlety, dzięki którym poznacie lepiej wybrane branże:

Jak się pracuje w sektorze kosmicznym?

Praca w branży morskiej #ZawodowyStream

Praca fizjoterapeuty#ZawodowyStream

MAM WPŁYW NA SWOJE ŻYCIE - spotkanie z doradztwem zawodowym cz.3

Czy zastanawiałeś się kiedyś jak to jest być pilotem samolotu, strażnikiem więziennym, a może chemikiem lub zawodowym podróżnikiem?

Zapraszam Was do odwiedzenia kanału naTemat.pl "Jak to jest być?" na YouTube. Znajdziecie tam wiele ciekawych informacji dotyczących zawodów  których przedstawiciele opowiadają o swojej pracy: mówią, gdzie mogą pracować, jakie są ich obowiązki, jak wygląda typowy dzień pracy, w jakim trybie pracują, jakie są istotne predyspozycje wymagane w ich pracy i jak ją zdobyć. Opisują też możliwości rozwoju zawodowego i wysokość zarobków.

www.youtube.com/playlist?list=PL4Ibwp4rbdg2y_PQUKz3LxIFPDRRnpy5R

MAM WPŁYW NA SWOJE ŻYCIE – spotkania z doradztwem zawodowym cz.4

Jak wybrać profil w liceum ogólnokształcącym ?

Obowiązujący obecnie system edukacji wymusza od kandydatów do liceów ogólnokształcących oraz ich rodziców zainteresowanie się przyszłymi studiami. Obecne “profile” są wąskimi rynnami i w praktyce jeśli ktoś nie wybierze odpowiednio pod koniec podstawówki rozszerzonych przedmiotów licealnych – ma niewielkie szanse, żeby dostać się na wymarzony kierunek studiów. Najważniejsze są przy tym nie nazwy profili, ale poszerzone przedmioty jakie za nimi stoją. Oto poradnik , który pokazuje jak wybrać profil klasy licealnej w 10 krokach.

Jak wybrać profil w liceum? Poradnik ósmoklasisty - Studia.pl - kierunki, uczelnie, podyplomowe, opinie, praca po studiach

MAM WPŁYW NA SWOJE ŻYCIE – spotkania z doradztwem zawodowym cz.5

Czy wiesz jaki masz talent?

Talent to jeden z drogowskazów w wyborze właściwej drogi edukacji.

Czy wiesz jakimi talentami/zdolnościami dysponujesz?

Polecam Wam dziś dwa artykuły w tym temacie :

Rodzaje talentów - Spacer do kariery

34 talenty. Jakie są Twoje mocne strony? | Stacja7.pl