Jak bezpiecznie korzystać z prądu?

Uczniowie klasy 3a w ramach realizacji programu edukacyjnego Bezpieczniki Taurona 4 marca 2021r uczestniczyli w lekcji pt. "Jak bezpiecznie korzystać z prądu?".

Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z zagrożeniami związanymi z korzystaniem z urządzeń elektrycznych. Rozpoznawali urządzenia elektryczne po dźwięku w czasie pracy oraz wadliwie pracujące lub uszkodzone urządzenia elektryczne a także znaki ostrzegające przed niebezpiecznym miejscem związanym z prądem. Przedstawiali sytuacje, w których może wystąpić zagrożenie
i omawiali jak należy właściwie zareagować.

np. Wyrwane ze ściany gniazdko.

- Nie dotykaj! Zawołaj dorosłego!

Obejrzeli film o bezpiecznych i niebezpiecznych sytuacjach pt."Włącz ostrożność". Dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych oraz na co muszą szczególnie zwrócić uwagę, żeby nie doszło do wypadku. Na koniec zajęć uczniowie bezpiecznie pokonywali labirynt.

Autor: Katarzyna Szymonek