Kubusiowi Przyjaciele Natury

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to ogólnopolski program edukacyjny dla przedszkoli i szkół podstawowych (klasy I-III) poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.

Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat.

W ramach realizacji programu, uczniowie klasy 3a poznali zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania. Nauczyli się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców. Poznali podstawowe zasady ekonomii i oszczędzania oraz ich wpływ na środowisko.

Podczas zajęć uczniowie oglądali filmy edukacyjne i Audiobooki oraz uzupełniali przygotowane do każdego scenariusza karty pracy.

Najciekawszą lekcją okazał się temat dotyczący dbania o środowisko i oszczędzania pieniędzy, czyli połączenie ekologii i ekonomi. Uczniowie zastanawiali się, co należy robić aby nie marnować jedzenia, w jaki sposób wykorzystać resztki jedzenia a tym samym zaoszczędzić pieniądze i ich nadwyżkę wrzucić do świnki skarbonki.

Na zajęciach plastycznych uczniowie wykonali skarbonki wykorzystując materiały recyklingowe.

Prace uczniów

Podsumowaniem wszystkich zajęć było przyznanie certyfikatu potwierdzającego przyznanie tytułu "Kubusiowi Przyjaciele Natury".

Autor: Katarzyna Szymonek