Koncert Pieśni Patriotycznych

Koncert Pieśni Patriotycznych w Miejskim  Domu Kultury „Koszutka” w Katowicach

W piątek 9 listopada 2018 r. w przededniu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła zorganizowała Koncert Pieśni Patriotycznych przy współudziale czterech innych katowickich placówek.

Koncert rozpoczął się pokazem musztry uczniów XIV Liceum Ogólnokształcącego im. mjr Henryka Sucharskiego.  Po oficjalnym przywitaniu zaproszony gości i wprowadzeniu pocztów sztandarowych o godzinie 11.11 miało miejsce wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Uczniowie  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i XX LO dla Dzieci Niesłyszących i Słabo Słyszących w Katowicach razem z nami śpiewali używając języka  migowego hymn.

Właściwą część koncertu rozpoczął występ grupy wychowanków Społecznego Przedszkola Artystycznego Fundacji im. Krystyny Rutkowskiej w Katowicach. Dzieci wykazały się umiejętnością gry na instrumentach, śpiewem, recytacją oraz tańcem. Każdego uczestnika zachwyciło wykonanie reprezentacyjnego polskiego tańca narodowego – Poloneza. Pieśni zaśpiewane przez Szkołę Podstawową nr 11 im. Tadeusza Kościuszki zostały uświetnione dźwiękami gitary elektrycznej oraz perkusji. Piękne głosy licealistek XIV Liceum Ogólnokształcącego oraz absolwentek III Gimnazjum urzekły publiczność pieśniami takimi jak „Inka” czy „Szara Piechota”, natomiast „Dziś idę walczyć – Mamo!” zaśpiewana na trzy głosy ze współudziałem  Szkoły Podstawowej nr 10 im. Marii Skłodowskiej-Curie była hitem całego wydarzenia.

Koncert uświetnili utalentowani uczniowie grający na trąbce, klarnecie, saksofonie, fortepianie oraz akordeonie.

Uroczystość została zakończona przemówieniem Wiceprezydenta Miasta Katowice Pana Waldemara Bojaruna oraz wręczeniem nagród zdobytych w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym koordynowanym przez  Szkołę Podstawową nr 10  pt.: „Plastyczna interpretacja pieśni patriotycznych”.

Organizatorzy koncertu:

mgr Bożena Wierus