Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody z Polską Akcją Humanitarną

pod hasłem „Zróbmy szum wokół wody”.

W piątek 19 marca klasa 1a kończyła cykl zajęć związanych z obchodami Światowego Dnia Wody, który oficjalnie przypada na 22 marca.

Podczas lekcji wykorzystaliśmy materiały przygotowane przez PAH - dzieci rozmawiały na temat wykorzystania i oszczędzania wody, rozwiązały quizy, obejrzały prezentacje i filmy "Cykl hydrologiczny", "Obieg wody w przyrodzie" i "Powódź i susza" oraz uzupełniły wodne sudoku i karty pracy „W jaki sposób ludzie na świecie pozyskują wodę?”. Dzięki temu dowiedziały się, jak rozsądnie postępować jeżeli chodzi o wodne zasoby Ziemi.

W piątek wszyscy ubrani na niebiesko pracowali grupach przygotowując plakat "Czysta woda pełna życia". Pojawiły sie "strugi" niebieskiej, czystej wody, a w niej pływające rybki :)

18 marca 2021r. uczniowie klasy 3a uczestniczyli w zajęciach związanych z obchodami Światowego Dnia Wody.

Podczas lekcji korzystaliśmy materiałów przygotowane przez PAH min. z plakatów, kart pracy, prezentacji. Wspólnie zastanawialiśmy się, do czego jest nam potrzebna woda i jak należy ją oszczędzać. Po obejrzeniu filmów edukacyjnych uczniowie dowiedzieli się, że nie wszyscy ludzie na świecie mają dostęp do czystej wody. Poznali przyczyny braku dostępu do wody oraz sposoby pozyskiwania wody na świecie.  Następnie uczniowie uzupełniali karty pracy, z których powstała klasowa gazetka.

Autor: Aneta Tomica, Katarzyna Szymonek