Bezpieczniki Taurona

Bezpieczniki TAURONA to program edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych, którego najważniejszym celem jest przekazanie zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych, ale też informacji na temat odnawialnych źródeł energii. Program jest realizowany przez spółkę TAURON Dystrybucja.

Uczniowie klasy 1a w ramach realizacji działu "Ziemia naszym domem" w piątek 12 marca uczestniczyli w lekcji pt. "Zielona energia i oszczędzanie prądu".

Podczas zajęć uczniowie obejrzeli film o odnawialnych źródłach energii pt."Zielony prąd. Jak go wyprodukować i oszczędzać?". Ponadto dowiedzieli się, jak powstaje zielona energia i jak samodzielnie zbudować model turbiny.

Dzięki przeprowadzonym doświadczeniom mogli się przekonać, w jaki sposób wytwarza się prąd w elektrowniach wodnych i wiatrowych oraz jak ruch ręki/nogi można zamienić na prąd elektryczny czyli jak działa dynamo.

Na koniec wzięli udział w quizie sprawdzającym  ich wiedzę na temat, jak można oszczędzać prąd, zmieniając codzienne nawyki. Ostatnią atrakcją była gra online "Zbieraj zieloną energię".

Autor: Aneta Tomica