Spotkanie z policjantami

Przed feriami gościliśmy w naszej szkole policjantów z VI Komisariatu Komendy Miejskiej w Katowicach.

W tym roku ferie w naszym województwie trwają od 11 lutego do 24 lutego 2019r.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży policjanci przeprowadzili działania prewencyjno-edukacyjne pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2019”. Podczas spotkania z dziećmi, policjanci przypomnieli zasady bezpieczeństwa, które mają na celu przybliżenie zagrożeń z jakimi mogą się spotkać korzystając z zimowego wypoczynku. Udzielili również rad, dotyczących zachowania w sytuacji, gdy pod ciężarem drugiej osoby załamie się lód. Przestrzegali przed korzystaniem z lodowisk na zbiornikach wodnych, czy zjeżdżaniem na sankach w pobliżu ulic. Policjanci omówili też zasady bezpiecznego podróżowania udających się na wypoczynek, właściwego zachowania się w górach, a także bezpiecznego przebywania w domu.

Na koniec zajęcia policjanci rozdali dzieciom ulotki.