Projekt matematyczny dla uczniów klas młodszych

„BLIŻEJ MATEMATYKI 2021”

W naszej szkole w marcu realizowany jest projekt „Bliżej matematyki”. Składają się na niego różne działania.

W klasach młodszych będą to:

Konkurs dla klas I-III „MISTRZ LICZYDŁA”. Uczniowie biorą udział w konkursie w formie testu. Konkurs ma charakter indywidualny i jest dostosowany do możliwości uczniów danego poziomu. Na każdym poziomie (klasy pierwsze, drugie i trzecie) zostaje wyłoniony „Mistrz” .

Konkurs drużynowy „MAŁE POTYCZKI Z MATEMATYKĄ” . Konkurs ma charakter turnieju gier i zabaw matematycznych. Konkurs obejmuje treści edukacji wczesnoszkolnej kl. I – III. Wychowawca wyłania 3 dzieci z klasy, które tworzą drużynę i reprezentują klasę na konkursie.

Konkurs dla klas I-III „MISTRZ SUDOKU”. Chętni uczniowie podczas zajęć dodatkowych rozwiązują sudoku o 3 poziomach trudności. Na  koniec zostaje wyłoniony Mistrz Sudoku klasy I, II i III.

Konkurs plastyczny „GEO - JAJO". Jest to konkurs indywidualny. Uczniowie tworzą pisankę (wersja płaska, format dowolny, ale najlepiej A4) wykorzystując do dekoracji figury geometryczne. Liczy się staranność wykonania i pomysłowość w doborze technik plastycznych oraz wykorzystanych materiałów (może to być tkanina, sznurek, korki, kapsle, zakrętki, płyty CD, filc itp). Prace należy oddawać do 23 marca.

Konkursmatematyczno-plastyczny "FIGURACZKI ZWIASTUJĄ WIOSNĘ". Jest to konkurs indywidualny. Uczniowie tworzą pracę plastyczną na podany temat - zwiastuny wiosny czyli rośliny i zwierzęta, które obwieszczają nadejście wiosny, ale przedstawione z wykorzystaniem figur geometrycznych. Liczyć się będzie staranność wykonania i pomysłowość w doborze materiałów oraz technik plastycznych. Format pracy dowolny, dopuszczalna wersja 3D.  Prace należy oddawać do 23 marca.

Prezentacja LICZBY/FIGURY. Klasy przygotowują na kartkach A4 liczby (klasa II liczby arabskie, klasa III liczby rzymskie) lub figury (klasa I), które układają się w pewien logiczny ciąg - każdy uczeń wykonuje 1 element. Prace zawieszone na nitkach będą stanowić dekoracje szkolnych korytarzy.

Życzę wszystkim uczniom samych sukcesów i zapału do pracy:)

Autor: Aneta Tomica