Błyskotliwy Pierwszak

W dniu 25 października naszych pierwszoklasistów odwiedzili Policjanci. Spotkanie odbyło się w ramach programu profilaktycznego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pt. „Błyskotliwy pierwszak, czyli bezpieczna droga do szkoły”, którego głównym celem jest wzrost bezpieczeństwa dzieci w wieku szkolnym, korzystających z dróg publicznych.

Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób bezpiecznie pokonywać drogę do szkoły i ze szkoły do domu. Funkcjonariusze wytłumaczyli im podstawowe przepisy obowiązujące w ruchu drogowym oraz poinformowali o zagrożeniach, z którymi uczniowie mogą się spotkać na drodze i w jej pobliżu.

Dzieci nie tylko uważnie słuchały, ale także brały aktywny udział w zajęciach.

Teraz już wszyscy wiedzą, jakie zachowania są dozwolone a jakie zabronione, oraz, że zabawy na przystankach, gonitwy za autobusem i przebieganie przez jezdnię są niebezpieczne. Policjanci przypomnieli dzieciom, jak istotne dla ich bezpieczeństwa jest korzystanie z elementów odblaskowych.

Uczniowie założyli kamizelki odblaskowe i razem z policjantami poszli na skrzyżowanie, aby poćwiczyć prawidłowe przechodzenie przez ulicę. Egzamin zdali na 5.

Pod koniec spotkania każdy uczeń otrzymał element odblaskowy oraz plan lekcji.

Autor: Katarzyna Szymonek