Dzień Praw Dziecka 19 listopada 2021r

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka.

Było kolorowo  NIEBIESKO (Prawa Dziecka)

i ŻÓŁTO (Dzień Życzliwości).

Rzecznik Praw Ucznia p. Sabina Celder-Dudek zorganizowała spotkania z uczniami, podczas których przypomniała jakie prawa zgodnie z Konwencją Praw Dziecka mają dzieci i młodzież. Był też czas na dyskusje i dzielenie się spostrzeżeniami z życia uczniów. Ponadto uczniowie obdarowani zostali niebieskimi tarczami ochronnymi swoich praw.

Symbolem tego dnia stał się także niebieski wiatraczek, który uczniowie wykonali samodzielnie.

Także w ciągu całego tygodnia przygotowywane były kolorowanki z prawami dzieci. Natomiast Vanessa i Rebecca z klasy 8a oraz Julia i Adam z klasy 4a z panią Sabiną przygotowali „balonową” ilustrację Konwencji Praw Dziecka.

Klasy młodsze na edukacji wczesnoszkolnej a starsze na zajęciach z wychowawcami korzystając z materiałów UNICEF szerzej poznawały swoje prawa

W miłej życzliwej zatem atmosferze spędziliśmy ten dzień.

Zapraszam na fotorelację.

Autor: Sabina Celder-Dudek