PIKNIK Z PRZYJACIÓŁMI

14 czerwca Dyrekcja Szkoły, nauczyciele oraz Rada Rodziców zorganizowała festyn rodzinny „Piknik z Przyjaciółmi”, który odbył się na boisku Szkoły Podstawowej nr 10 w Katowicach.

To już kolejna edycja wspólnej, rodzinnej zabawy i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.  W tym roku hasło przewodnie festynu to „Moja ulica, moje miasto, mój Śląsk”.

Piknik został zainaugurowany przez kolorowy i rozśpiewany korowód uczniów, który przemaszerował ulicą Stawową. W programie był występ grup tanecznych i wokalnych z Pałacu Młodzieży, pokaz sztuki walki oraz przedstawienia i piosenki śląskie w wykonaniu uczniów. Wydarzenie uświetnił występ śląskiego artysty - Grzegorza Chudego.

Goście skorzystali z wielu atrakcji: kosztowali potraw z kuchni śląskiej, własnoręcznie wykonali elementy stroju śląskiego (galanda, czako), brali udział w tradycyjnych śląskich zabawach podwórkowych (ciuciubabka, zabawa w klasy, kulanie felgi), a także uczyli się właściwego postępowania z psami pod okiem pracowników z katowickiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

W trakcie festynu można było obejrzeć galerię prac uczniów  - „Karolinki” oraz konkursowe prace dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli. Jak co roku na imprezie był grill oraz ciesząca się wielkim powodzeniem loteria fantowa „Każdy los wygrywa”.