Konstytucja 3 Maja

Dnia 27 kwietnia 2012r. o godz. 11:00 na sali gimnastycznej odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana przez panią Agatę Kiedos  i Agatę Hałasa. Uroczystość rozpoczęto wejściem pocztu sztandarowego oraz zaśpiewaniem Hymnu Polski przez zgromadzonych.

Następnie narrator powitał wszystkich, zarysował tło historyczne, na którym rozegrało się to ważne wydarzenie w dziejach Polski, jakim było uchwalenie konstytucji. Uczniowie z klasy 5a i 6b przybliżyli nam w postaci sejmiku uczniowskiego czym była konstytucja i jak doszło do jej uchwalenia. Całość akademii przeplatały piosenki w wykonaniu chórku. Na zakończenie dwie uczennice w klasy 6b zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie w wierszu pt. ,,Polska” A. Słonimskiego i ,,Gawęda o miłości ojczystej” W. Szymborskiej.  Aktorzy zostali nagrodzeni brawami, a pani Dyrektor podziękowała za przygotowanie  akademii.