Pasowanie na ucznia klasy I

Uroczystość „Pasowania na ucznia klasy pierwszej” to ważny moment w życiu siedmiolatków.

26 października 2012r w odświętnym stroju uczniowie klasy pierwszej recytowali wiersze, śpiewali piosenki, rozwiązywali zagadki, a na koniec z przejęciem wypowiadali słowa szkolnej przysięgi.

Kiedy pani dyrektor Magdalena Poloczek dotykała ich ramion wielkim ołówkiem i zakładała na głowę biret i wręczała dyplom, czuli że od tej chwili są już prawdziwymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 10.

Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni rodzice, dziadkowie, uczniowie klasy drugiej oraz przedszkolaki  z Miejskiego Przedszkola nr 45, którzy chcieli zobaczyć jak już za rok staną się uczniami.

Na pamiątkę tej uroczystości otrzymali  od uczniów klas drugich maskotki.

Na koniec świeżo upieczeni uczniowie wraz z rodzicami udali się do klas na słodki poczęstunek.