WIELKI SUKCES UCZENNICY NASZEJ SZKOŁY

Uczennica klasy VI a Emilia Wojciechowska została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego z Elementami Historii dla uczniów szkół podstawowych, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.

W roku szkolnym 2012/2013 do I etapu Konkursu zgłosiło się prawie 7 tysięcy uczestników ze szkół podstawowych z całego województwa śląskiego. Wśród tej grupy znalazło się także 5 uczennic naszej szkoły. Dwie z nich - Emilia Wojciechowska oraz Marta Zdrada w etapie szkolnym otrzymały wymaganą ilość 80% i tym samym przeszły do etapu rejonowego.

Podczas II etapu Emilia Wojciechowska wykazała się bardzo dobrą znajomością zagadnień z języka polskiego oraz historii i społeczeństwa i osiągnęła wymaganą przez organizatorów Konkursu ilość punktów, kwalifikującą do etapu finałowego-wojewódzkiego.

Etap III Konkursu odbył się w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Katowicach. Spotkali się podczas niego uczniowie szkół podstawowych z całego województwa śląskiego. Uczennica naszej szkoły Emilia Wojciechowska otrzymała 45 punktów na 50 możliwych za rozwiązanie testu przedmiotowego. Rozwiązując test w 90% Emilia została laureatką Konkursu.

Jako laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego z Elementami Historii Emilia Wojciechowska została zwolniona ze sprawdzianu po klasie szóstej.

Aby osiągnąć taki sukces, Emilia Wojciechowska włożyła dużo pracy i wysiłku. Uczennica musiała się zapoznać z różnymi zagadnieniami z języka polskiego oraz historii i społeczeństwa, a także przeczytać odpowiedni zestaw lektur wymaganych podczas poszczególnych etapów Konkursu.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !