Miasto Fachowców

W listopadzie uczniowie klasy VIII b realizowali projekt „KATOWICE MIASTEM FACHOWCÓW”.

5 listopada młodzież wybrała się z wizytą studyjną do firmy PKP Cargo S.A. Południowy Zakład Spółki w Katowicach. Uczniowie poznali praktyczne zasady funkcjonowania tego typu przedsiębiorstwa oraz różnorodność stanowisk pracy. Chętni mieli również możliwość przejazdu symulatorem lokomotywy.

13 listopada odbyła się wizyta w Zespole Szkół nr 7 im. Stanisława Mastalerza w Katowicach. Młodzież została zapoznana z kierunkami kształcenia oraz miała możliwość zobaczyć specjalistyczne pracownie przedmiotowe.

Na obu etapach realizacji projektu uczniom towarzyszył wychowawca, mgr Anna Zarychta oraz nauczyciel doradztwa zawodowego, mgr Joanna Gąbka-Siedlaczek.