VII Młodzieżowa Gra Miejska

W sobotę 21 września 2019r. uczennice i uczniowie z klasy 5a

(Oliwia, Julia, Julietta, Maja, Krzysiu, Igor i Szymon) z p. Sabiną Celder-Dudek

wzięli udział w VII MŁODZIEŻOWEJ GRZE MIEJSKIEJ Z OKAZJI 80 ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ „WĘDRUJEMY SZLAKIEM BOHATERÓW WIEŻY SPADOCHRONOWEJ”.

Przez 5 godzin dzieci poznały  wiedzę z historii Śląska o obronie miasta Katowice we wrześniu 1939 roku, czerwony szlak „Bohaterów Wieży Spadochronowej”,  nabyły umiejętności posługiwania planem miasta w trakcie przejścia szlaku.

Podczas gry przemierzali trasę od Pomnika Harcerzy do Wieży Spadochronowej. Wykonywali zadania teoretyczne oraz praktyczne między innymi: bieg sprawnościowy, rzut granatem, pierwsza pomoc.

Dzieci wykazały się wytrwałością, wiedzą, koleżeństwem, a przede wszystkim miło spędzili czas we własnym gronie.

Autor: Sabina Celder-Dudek